Bičių pikis (propolis) 30 ml.
Bičių pikis (propolis) 30 ml.
Prekės kodas: 607
Kaina: 8.00€ 7.00€
Kiekis:  

30 ml

20 proc. koncentratas.

 

Bičių pikis arba propolis, arba bičių klijai – tai sakinga, malonaus kvapo medžiaga. Jo spalva – nuo geltonos iki tamsiai rudos.

Bitės pikį surenka iš medžių lipnių pumpurų, ūglių, augalų žiedų nektaro ir vartoja avilio plyšiams užklijuoti, koriams uždengti, svetimkūniams apklijuoti, balzamuoti. Taip bitės pasirūpina, kad avilys vėdintųsi, išvengia produktų gedimo, užkerta kelią ligoms kilti bei plisti, aromatizuoja avilį, šalina blogą kvapą.

Bičių pikis – biologiškai aktyvi medžiaga, kurią renka bitės darbininkės. 15 laipsnių temperatūroje pikis tampa tamprus ir kietas, o pašildytas iki 30 laipsnių – minkštas ir lipnus.

Pikis blogai tirpsta karštame vandenyje, bet gerai – spirite ir eteryje.

Cheminiu požiūriu pikis yra labai sudėtingas junginys. Jį sudaro įvairios aromatinės medžiagos, vaškas, eterinis aliejus ir žiedadulkės. Tyrimais nustatyta, kad daugiausia pikyje yra flovanoidų – sudėtingų medžiagų.

Pikyje taip pat yra mineralinių medžiagų – mangano, cinko vario, nikelio, kobalto, kalcio, kalio, fosforo, sieros, natrio, geležies, magnio. Vitaminų pikyje nedaug: B1, B2, B6. C, E, A, nikotinino ir pantateno rūgštys, yra nuo 8 iki 17 amino rūgščių. Yra daug sudėtingų antimikrobinių riebalinių rūgščių, angliavandenių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.

Gydomosios savybės
Bičių pikis turi antibakterinių savybių. Medicinoje kai kurie medikai pikį rekomenduodavo gydant įvairius susirgimus.

Vartojant bičių pikį buvo gauti geri rezultatai gydant rinitą, faringitą, laringitą, kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Slogai gydyti geriausiai tinka 20 proc. aliejinis pikio tirpalas. Jį reikia lašinti į nosies landas. Tokiu pat tirpalu tepant gerklę gydomas faringitas. Laringitą ir bronchitą geriausiai gydo bičių pikio inhaliacijos kartu su medaus tirpalu.
Pastaruoju metu bičių pikio preparatai vis dažniau vartojami gydant aterosklerozę ir hipertoniją. Nuo šio vaisto mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, kraujo spaudimas, nyksta neurozės simptomai.

Medicinos literatūroje sutinkama duomenų, kad daktaras Diaz-Carballo, biochemikas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, jau pasiekė kai kurių teigiamų rezultatų. Iš įvairios kilmės bičių pikio mišinio jis išskyrė 20 iki šiol nežinomų bičių pikio substancijų, kurios gali sunaikinti virusus ir vėžines ląsteles.

20–30 proc. spiritinį pikio tirpalą galima vartoti gydant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę. Patariama šio tirpalo 40–60 lašų lašinti į pieno arba arbatos stiklinę ir gerti 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį.

Chirurgai siūlo vartoti 20 proc. spiritinį pikio tirpalą po 30–40 lašų su arbata arba pienu 3 kartus per dieną prieš valgį kaip biostimuliatorių prieš operacijas, rengiant ligonį operacijoms, taip pat po operacijos komplikacijų, profilaktiškai arba joms gydyti. Jau seniai pastebėta, kad vartojant pikį, geriau gyja pūlingos žaizdos, mažėja skausmas ir niežėjimas. Dėl to spiritiniais pikio tirpalais ir tepalais dažnai gydomos pūlingos, ilgai negyjančios žaizdos.

Pikio spiritiniais tirpalais gydomos ir grybinės odos ligos. Pikio tepalais gydoma egzema, odos tuberkuliozė, psoriazė, o taip pat nudegimai ir nušalimai.

 

http://www.snaujienos.lt/sveikatos-kodas/32237-propolis-dievo-ir-gamtos-dovana-is-biciu-avilio